ÜİMF II. Hukuk Atölyesi

Ücretli Çalışan ve İşsiz Mimarlar Forumu 10 Kasım 2019 Pazar günü düzenleyecekleri hukuk atölyesi ile, ikinci kez çalışma yaşamındaki haklarını masaya yatırmaya hazırlanıyor.

“5 vaka , 5 avukat” konsepti ile, meslek ortamında yaşanmış güncel 5 hikayeyi tartışacak olan forum üyeleri, “ne yapmalı” sorusuna 5 dayanışmacı avukatın desteği ile yanıt arayacak.

Cinsiyet ayrımcılığı ve taciz ; Ücretsiz stajyerlik ; Freelance çalışma ; Fikri mülkiyet hakları / imzacılık ; İşten çıkartmalar / maaş, tazminat vb. gaspları konularının işleneceği ücretsiz atölye çalışmasına dahil olmak için paylaşılan formu doldurabilirsiniz.

Forum çağrısını paylaşıyoruz:

En sık karşımıza çıkan sorunlarla nasıl baş edebileceğimizi öğrenmek, birbirimize deneyim aktararak kolektif bir şekilde tartışmak için 2. hukuk atölyemize davetlisiniz.
Oldukça verimli geçen ilk hukuk atölyesinde yaptığımız gibi, iş ilanlarında, iş görüşmelerinde, şantiyelerde, ofislerde gördüğümüz haksızlıklardan derlediğimiz 5 hikayeyi, 5 dayanışmacı avukatımızla beraber masaya yatırıyoruz.
Biliyoruz ki hak mücadelesinde önce sesimizi yükseltmemiz, bunun için de sesimize güvenmemiz gerekiyor.
Ücretli Çalışan ve İşsiz Mimarlar örgütleniyor!

*Katılım ücretsizdir.

**Etkinlik ÜİMF etkinliğidir, Mimarlar Odası İstanbul Şubesi mekan olarak kullanılmaktadır.

Etkinlik sayfası için tıklayınız.