4. Da(ya)nışma Forumu (foto galeri)

Mimarlıkta Dayanışmacı Taban Hareketi 4. Da(ya)nışma Forumu 29 Eylül Pazar günü, TMMOB Mimarlar Odası İstanbul Büyükkent Şubesinde gerçekleşti.

“Kriz Böler, Biz Birleşelim” çağrısı ile düzenlenen foruma meslek alanında faaliyet gösteren mimarlık toplulukları, öğrenci çalışmaları, dayanışma ekonomileri örnekleri ile birlikte, dayanışma içinde olduğumuz farklı disiplinlerden çalışmaların temsilcileri katıldı.

MDTH sunumu ile başlayan etkinliğin ilk oturumunda davetli çalışmaların sunumlarına yer verilirken, programda ikinci oturum foruma ayrıldı. Hem sunumlarda hem de forum bölümünde tartışmaların odağında kriz ve piyasanın mevcut durumu vardı.

Etkinlik 27 Ekim’de yapılacak “Mimarlıkta Krizin Bilgisini Üretmek” etkinliğinin tanıtımı ve çağrısı ile tamamlandı.

Katılan, katkı koyan tüm meslektaşlarımıza, omuz omuza verdiğimiz çalışmalardan dostlarımıza teşekkürler. Biliyoruz ki tartışabilen meslektaşlar, tartışılabilir bir mimarlık ortamı düşündüğümüzden yakın. Yeter ki örgütlenelim, bizim olsun.

Etkinlik süresince, dayanışma çağrımız üzerine toplanan çocuk kitapları da Silopi’ye, bir köy okuluna gönderilmek üzere toplanmış oldu. Dayanışma gösterip forumu her anlamda dayanışmanın aracına çeviren meslektaşlarımıza ayrıca teşekkürler.

Forum ile ilgili genişletilmiş bir haber / değerlendirme önümüzdeki günlerde paylaşılacaktır.